جریمه عدم ثبت شرکت

جریمه عدم ثبت شرکت

اگر به هر دلیل در ثبت شرکت خود تعلل می‌کنید، در صورت بروز مشکل، هیچ کدام از مزایای که شامل شرکت‌های ثبت شده می‌شود، نصیب شما نخواهد شد. در این مقاله قصد داریم، درباره جریمه ثبت عدم شرکت، مطالبی را برای شما بیان کنیم. آکادمی کلهر، با مدیریت خانم دکتر کلهر؛ به عنوان یکی از مرکز مشاوره‌های حقوقی موفق، توانسته است کلاس‌های آموزش ثبت شرکت در قزوین  را، برای افراد متقاضی برگزار کند. این آموزش‌ها مورد استقبال علاقه مندان زیادی قرار گرفته است. مسلماً با دانستن فواید ثبت شرکت برای کسب و کار، افراد اطلاعات زیادی درباره مشکلات شرکت‌های ثبت نشده و نتیجه عدم ثبت شرکت کسب خواهند کرد.

مزایای ثبت شرکت

 

جریمه عدم ثبت شرکت

زمانیکه مدیران و مؤسسان، با انجام فعالیت‌های قانونی و طی کردن مراحل آن، اقدام به ثبت رسمی شرکت می‌کنند با اینکار به فعالیت تجاری و کسب و کار خود اعتبار قانونی بخشیده و می‌توانند از خدمات و مزایای که برای ثبت شرکت، از طرف دولت در نظر گرفته شده است بهره مند شوند. ارائه تسهیلاتی که برای حمایت از اشخاص حقوقی، قانون مشخص کرده است، شامل: شرکت در مناقصات و مزایده‌‎ها، تأسیس دفترهای نمایندگی و گسترش کار از طریق اعطای نمایندگی به شرکت‌ها در کشورهای خارجی دیگر، شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی، دریافت وام  از طرف دولت و… که هر کدام از این موارد می‌تواند، سود و امتیازات بسیار مثبتی را برای صاحبان شرکت‌ها ایجاد کند.

مشکلات عدم ثبت شرکت

اگر شرکت به‌طور قانونی و رسمی ثبت نشود، مدیران نمی‌توانند شرکت خود را به‌صورت قانونی تبلیغ کرده و وجود آن را به مشتریان و کسب و کارهای دیگر یادآوری کنند. در شرایطی ممکن است، این کوتاهی در ثبت رسمی شرکت، برای افراد مسئول و شرکای آن، مشکلات و خسارت‌های جبران ناپذیری را در بر داشته باشد. در زیر به چند نمونه از مشکلاتی که، به دلیل عدم ثبت شرکت، نصیب صاحبان کمپانی خواهد شد را توضیح خواهیم داد:

  • مطابق با مندرجات قانون اساسی، هر شخص حقوقی چه ایرانی باشد و چه خارجی، اگر تصمیم به فعالیت در خاک ایران را دارد، باید حتماً از نظر قانونی ثبت شده باشد. در غیر این‌صورت، از طرف دولت ایران به رسمیت شناخته نخواهد شد، و فعالیت آنها غیر قانونی و محکوم به پرداخت جزای نقدی می‌شوند.
  • در صورتی که میان اعضاء و شرکاء، به هر دلیلی اختلافی ایجاد شود، به‌خاطر عدم ثبت شرکت نمی‌توان، مشکل را از طریق قانونی پیگیری کرد و شرکاء از پذیرش تعهد و مسئولیت سرباز خواهند زد.
  • با ثبت شرکت می‌توانید، از طرف برندها و شرکت‌ها معتبر داخلی و خارجی، درخواست تقاضای نمایندگی کنید و در شرایط عدم ثبت، فعالیت شما هیچ‌گونه جنبه رسمی و قانونی نخواهد داشت.
  • کمپانی ثبت نشده نمی‌تواند در انوع مزایده‌ها و مناقصه‌ها شرکت کند.
  • همین عدم ثبت برای شرکت، موجب ایجاد بی‌ اعتمادی زیادی از طرف مشتریان شده و نمی‌توانند با خیال راحت به مجموعه ثبت نشده اعتماد کنند و با آن فعالیت کنند.

طبق بررسی‌های که انجام شده است، افراد زیادی که می‌خواهند شرکتی را ثبت کنند، به‌دلیل پیچیدگی و سختی مسیر، از نیمه راه پشیمان شده و دست از کار می کشند. کمک گرفتن از یک کارشناس یا مشاور حقوقی، که آگاه به مسائل ثبت شرکت باشد، به‌میزان زیادی این سختی را برای شما کم خواهد کرد. اشتباه در یک مرحله در زمان ثبت شرکت، موجب به هدر رفتن تمامی زحمات افراد شده و باید از اول همه مراحل را طی نمایند. خوشبختانه مراجعین ما، با شرکت در کلاس‌های آموزش ثبت شرکت در قزوین، از طرف آکادمی کلهر، به‌خوبی توانسته‌اند از پس کارهای پیچیده ثبت شرکت برآمده و راحت‌ترکمپانی خود را تأسیس کنند.

برخی از جریمه‌های قانونی عدم ثبت شرکت

  • طبق ماده 3 قانون ثبت شرکت، هر کمپانی که بخواهد، از طریق شرکت‌های ایرانی اقدام به انجام هر نوع معامله یا فعالیت تجاری نماید، باید در کشور خود به‌عنوان یک شرکت رسمی به ثبت رسیده و در اداره ثبت اسناد تهران ثبت شده باشد.
  • طبق ماده 4 قانون ثبت شرکت‌ها، هر کمپانی خارجی که در زمان اجرای قانون نام برده، از طریق نمایندگی یا سایر شعب خود مشغول به فعالیت باشد، باید تا مدت 4 ماه فرصت دارد، تقاضای ثبت شرکت خود نماید. اگر این مدت زمان برای آنها به‌منظور تهیه و تنظیم اسناد مورد نیاز کافی نباشد، بنابر تقاضای نماینده شرکت تا 6 ماه دیگر به آنها فرصت داده خواهد شد.
  • طبق ماده 5 قانون ثبت شرکت، اشخاص و نمایندگان شرکت‌های خارجی، که در ایران اقدام به فعالیت تجاری یا صنعتی نموده‌‌اند و در مدت زمان تعیین شده تقاضای ثبت نکرده‌اند، به‌دلیل تأخیر در هر روز محکوم به پرداخت جزای نقدی شده و اگر تا سه ماه پس از ابلاغ تخلف ادامه پیدا کند، قانون مانع از ادامه فعالیت مدیر شرکت یا نماینده آن خواهد شد. براساس ماده 11 همین قانون هم، کسانی که باید تقاضای ثبت شرکت را انجام می‌دادند و در زمان تعیین شده به تکلیف خود عمل نکرده‌اند، محکوم به جزای نقدی خواهند شد.

 هزینه ثبت شرکت

 

جریمه عدم ثبت شرکت

بیشترین سؤالی که افراد، در هنگام ثبت شرکت از کارشناسان حقوقی می‌پرسند، این است که هزینه و تعرفه ثبت برای کمپانی چقدر است. کوچک یا بزرگ بودن کمپانی، نوع آن و تعداد اعضاء، موضوع فعالیت و همچنین هزینه‌های چاپ آگهی در روزنامه رسمی و… استفاده از وکیل در انجام کارها و یا پیگیری مراحل ثبت از طرف یک کارشناس حقوقی، هر کدام قیمت‌های متفاوتی را برای، افراد متقاضی در پی خواهند داشت.

آکادمی کلهر یک مؤسسه معتبر در زمینه پیگیری انواع پرونده‌های شرکت

سال‌ها فعالیت، آموزش ثبت شرکت در قزوین و آموزش ثبت برند و علائم تجاری، سبب شده تا کارشناسان حقوقی آکادمی کلهر، به تمامی ریزه کاری‌های مربوط به مسائل انواع شرکت‌ها آگاهی داشته باشند. در موارد زیادی به‌دلیل اطلاعات کم، عدم ثبت با عدم فعالیت شرکت اشتباه گرفته می‌شود. کارشناسان ما، به سؤالات زیادی از جمله، منظور از شرکت بدون فعالیت چیست؟ نحوه اعلام عدم فعالیت شرکت چگونه است؟ ضمانت اجرایی عدم ثبت شرکت چیست؟ نحوه بستن حساب جاری شرکاء چگونه است؟  نتیجه عدم ثبت شرکت چیست؟ و… سؤالات فراوانی که در این زمینه مطرح است، به‌خوبی به شما پاسخ خواهند داد. شما می‌توانید، با مراجعه حضوری به آکادمی و یا از طریق آنلاین و تلفنی، از خدمات مشاوره این کارشناسان حقوقی با تجربه و برجسته بهره‌مند شوید و بدون ایجاد کمترین مشکل، فعالیت تجاری خود را ثبت کرده و آن را اداره کنید.

مطابق با قانون ثبت شرکت، که مصوب خرداد ماه 1310 است، هر شرکت تجاری که در ایران فعالیت می‎کند و هر شرکت خارجی دیگری که، قصد ایجاد هر نوع همکاری با شرکت‌های ایرانی داشته باشد، باید از نظر قانونی به ثبت رسیده باشد. در غیر این‌صورت، محکوم به پرداخت جزای نقدی از دویست هزار تا دوهزار ریال خواهد شد. این مجازاتی است، که قانون ثبت شرکت‌ها برای عدم ثبت کمپانی تعیین کرده است.مقالات مرتبط:

مشاور رایگان ثبت شرکت

سیر تا پیاز آموزش ثبت شرکت

گارگاه آموزش ثبت انواع شرکت در قزوین

آموزش انحلال و تصفیه شرکت سهامی

آموزش لغو پروانه کسب در ثبت شرکت  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *