آموزش انواع قرارداد نویسی در قزوین

آموزش انواع قرارداد نویسی در قزوین

تیم مجرب و متخصص آکادمی کلهر، آماده هستند که آموزش انواع قرارداد نویسی در قزوین را به افراد متقاضی، به بهترین شیوه ممکن ارائه دهند. در این مؤسسه متخصصان حقوقی هر کدام، دارای سال‌ها تجربه در نگارش قراردادهای مختلف و سابقه پیگیری چندین پرونده، در زمینه انواع قرارداد نویسی دارند. تخصص این گروه کارآزموده، این امکان را برای شما فراهم می‌کند، تا همه ضروریات و به قول معروف سیر تا پیاز آموزش قرارداد نویسی را به شما ارائه دهند. کارشناسان این مؤسسه، نوشتن انواع قرارداد پیمانکاری، قرارداد تجاری و.. را به‌شکلی کاملاً قانونی انجام می‌دهند. در این بحث ما را همراهی کنید، تا با اهمیت درست نوشتن قرارداد و نحوه نگارش آن بیشتر آشنا شوید.

اهمیت آموزش قرارداد نویسی و یادگیری آن

قرارداد نویسی، یکی از مهارت‌های بسیار مهمی است، که به‌صورت کاملاً تخصصی، برای انجام بسیاری از معاملات و فعالیت‌های تجاری انجام می‌شود. گاهی بی‌توجهی به این امر، برای مدیران و صاحبان کسب و کار آنچنان دردسرساز می‌شود، که ممکن است به‌خاطر بی‌اهمیتی در یادگیری اصول قرارداد نویسی، تا مدت‌ها خود را سرزنش کنند. در هنگام نوشتن قرارداد، نوع کتابت و چگونه نوشتن آن، امری مهم و اساسی است. کم و زیاد کردن کلمات و نحوه قرار گرفتن آن‌ها در کنار یکدیگر در متن قرارداد بسیار مهم است. اگر قرارداد با مشکلی مواجه شود، همیشه انگشت اتهام به‌طرف نویسنده آن است. بنابراین باید سعی شود، در این امر به‌طور حرفه‌ای و تخصصی، کار نگارش قرارداد انجام شود، تا هیچ‌گونه ایراد و اتهامی به متن آن وارد نشده و بعدها دچار دردسر نشوید.

فواید نوشتن قرارداد حقوقی و صحیح برای اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی

 

آموزش انواع قرارداد نویسی در قزوین
  • افزایش راندمان کاری، در راستای عمل به محتوای قرارداد.
  • جلوگیری از به‌وجود آمدن شک و شبهه، در هنگام عمل به قرارداد.
  • در صورتی‌که هر کدام از طرفین قرارداد، به وظایف خود عمل نکنند، وجود یک قرارداد محکم، مانع از پایمال شدن حق و حقوق طرف مقابل می‌شود.
  • استفاده از متن قرارداد، در واقع نوعی مستندسازی است، که وظایف هر کدام از طرفین را به آن‌ها یادآوری می‌کند.

اصول شکلی قرارداد نویسی

هنگام نوشتن متن قرارداد، باید اصول و شرایطی را رعایت نمود، تا نگارش قرارداد به‌درستی انجام شود. این اصول شامل موارد زیر است:

انتخاب عنوان مناسب

یکی از بندهای واجب یک قرارداد، انتخاب عنوانی درست و مناسب است. باید به خوبی نوع قرارداد ما تعیین شود. قرارداد استخدام، اجاره، پیمانکاری و…

طرفین قرارداد

انواع قرارداد نویسی دارای دو طرف است، که هر طرف ممکن است، یک یا چند نفر را شامل شود. باید در این قسمت اطلاعات و مشخصات کامل دو طرف، به‌طور دقیق نوشته شود. باید سمت طرفین، امکانات و صلاحیت آن‌ها مشخص شود. در صورتی که هر کدام از طرفین وکیل فرد خاصی هستند، با به همراه داشتن وکالتنامه، این مورد به‌طور دقیق ذکر شود.

موضوع قرارداد

برای قرارداد نویسی در انتخاب موضوع قرارداد، محدودیت خاصی وجود ندارد، مگر اینکه موضوع آن مخالف موارد شرعی و قانونی کشور باشد. موضوع قرارداد، باید مال یا عملی باشد، که طرفین متعهد به انجام آن می‌شوند. هر اندازه موضوع قرارداد واضح، دقیق و مشخص باشد، برداشت‌ها و اختلاف نظرهای مختلف نیز از آن کمتر خواهد بود، و قرارداد اعتبار بیشتری دارد.

مدت زمان قرارداد

باید شروع قرارداد و تاریخ امضاء هر کدام به‌طور جداگانه و دقیق مشخص شوند. در بعضی از قرارداد نویسی‌ها، تاریخ شروع قرارداد با تاریخ امضای آن یکی است. در برخی دیگر از چند روز تا چند ماه پس از امضاء، تاریخ شروع قرارداد آغاز می‌شود. تعیین دقیق تاریخ در اجرای تعهدات دو طرف و مطالبه خسارت ،اهمیت زیادی دارد که باید به آن توجه کرد.

مبلغ قرارداد

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر قراردادی، تعیین مبلغ آن است. مبلغ قرارداد و چگونگی پرداخت آن می‌تواند، به روش‌های مختلفی ذکر شود، که بیانگر ارزش خدمت، کالا، یا امری است، که قرارداد نویسی برای آن انجام شده است. میزان مبلغ کامل قرارداد و در صورت قسط بندی آن، مشخص کردن تعداد قسط‌ها و نحوه وصول آن، باید دقیقاً نوشته شود. حتی باید در بند جداگانه‌ای، نحوه پرداخت مبلغ را که به‌صورت چک یا … است ذکر شود.

شرایط قرارداد

در این بند می‌توان، هر چیزی را که برای طرفین درباره جزئیات و نحوه انجام کار نوشته شده و ضمانت اجرای عدم رعایت آن هم تعیین و مشخص شود. مثلا در قرارداد نویسی پیمانکاری، ابتدا تعهدات پیمانکار و پس از آن تعهدات کارفرما نوشته می‌شود. اما در قراردادهای دیگر، درج تعهدات به‌صورت توافقی بوده و هر یک در بند یا ماده جداگانه‌ای ذکر می‌شود.

همه موارد ذکر شده، جزء بندهای مهم در زمان قرارداد نویسی هستند، که  ثبت هر کدام برای کاستن از دعواهای حقوقی در قراردادها بسیار لازم است. بندهای دیگری نیز هستند، که نوشتن آن بر اساس توافق طرفین، و زمینه تخصصی آن‌ها است. این موارد شامل حوادث قهری و فورس ماژور، خسارات، مرجع حل اختلاف، محل تحویل، تضمینات، انتقال قرارداد، محل اجرا و اختیارات طرفین است. که به چند مورد اشاره می‌کنیم:

تعهدات طرفین

در تمام قراردادها، هر یک از طرفین باید به‌طور دقیق و واضح، تکالیف و تعهداتی که بر عهده می‌گیرند، به‌صورت مجزا نوشته شود.

اصلاح قرارداد 

 

آموزش انواع قرارداد نویسی در قزوین

      

دیده می‌شود به علت وقوع مسائل پیش بینی نشده، موازنه ارزشی در قرارداد بهم می‌خورد و قسمت‌های از آن نیاز به اصلاح دارد. در این بند، میزان قرارداد و نحوه اصلاح آن مشخص می‌شود.

خاتمه قرارداد

در این بخش، باید پایان یافتن مسئولیت‌های قراردادی طرفین، واضح و کامل ذکر شود. دو طرف باید نسبت به این موضوع کاملاً آگاه باشند، که قرارداد چه موقع به پایان می‌رسد. مثلا بروز حادثه‌ای مشخص و یا در مدت زمانی معلوم سبب فسخ قرارداد می‌شود. با روشن کردن دقیق این موارد، به‌میزان زیادی مانع از خسارت دو طرف می‌شود.

حل کردن اختلافات

در صورت بروز اختلاف میان دو طرف، که با مذاکره حل نشود و به هیچ نتیجه‌ای نرسند، باید مرجع حل اختلافی را برای خود تعیین کنند و باید این مرجع در قرارداد ذکر شود.

تعداد صفحات و نسخه‌های قرارداد

در این بند باید تعداد صفحات قرارداد و تعداد نسخه‌های که از آن تهیه می‌شود، ثبت گردد.

اهمیت آگاهی کامل درباره نحوه قرارداد نویسی دقیق

در صورتی که شما مبلغ زیادی را در قرارداد هزینه کنید، آیا در متن قرارداد شرایطی ذکر شده که شما بتوانید سرمایه خود را پس بگیرید؟ آیا اگر قرارداد به گونه‌ای است، که به شهرت یا برند شما آسیب بزند، می‌توانید سریع از آن خارج شوید؟ …..

زمانیکه شما و طرف مقابل، درباره اصول کلی به توافق برسید، ممکن است بر سر مسائل جزئی اختلاف پیدا کنید، که این خود سبب ایجاد مشکل می‌شود. باید کلیات و جزئیات، در زمان قرارداد نویسی به خوبی برای طرفین قابل فهم باشد، تا بتوانند به اهداف قرارداد دست پیدا کنند. با دانستن جزئیات هر یک از طرفین، کاملاً متوجه قسمت‌های با اهمیت قرارداد می‌شوند. بنابراین لازم است که فردی آگاه و کاملاً مسلط به قرارداد نویسی و قوانین حقوقی در این زمینه، نوشتن متن قرارداد را انجام دهد. در واقع نظارت یک فرد متخصص سبب می‌شود، که قرارداد معتبری نوشته شود و در صورت بروز مشکل، بتوان در دادگاه به خوبی به آن استناد کرد.

مؤسسه آکادمی کلهر، به عنوان یکی از مراکز حقوقی معتبر، در زمینه نوشتن انواع قراردادها و نیز برگزای جلساتی در زمینه آموزش انواع قرارداد نویسی در قزوین، به افراد متقاضی به‌طور کاملاً حرفه‌ای و تخصصی کار خود را انجام می‌دهد. در صورت تمایل می‌توانید، با مراجعه به این مرکز مشاوره حقوقی، یا با مراجعه به وب سایت مؤسسه آکادمی کلهر، به‌صورت تلفنی و آنلاین با مشاوران ما تماس گرفته و آموزش‌ها و راهنمایی‌های لازم را، در مورد انواع قرارداد نویسی از آنان دریافت کنید.مقالات مرتبط:

نکات مهم در قرارداد نویسی 

نحوه دقیق نوشتن قرارداد کاری

قرارداد نویسی بین دو نفر  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *