نکات مهم در قرارداد کارگر و کارفرما

نکات مهم در قرارداد کارگر و کارفرما

نکات مهم در قرارداد کارگر و کارفرما و توجه به آن در زمان عقد قرارداد امری مهم و حائز اهمیت است. زمان عقد قرارداد باید به نکات حقوقی آن توجه داشت این امری است که برای کارگر و کارفرما اطمینان‌بخش بوده و موجب رضایت خاطر آنان نسبت به روال و آینده کاری‌شان است. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که افراد تصمیم به شروع کار و همکاری با شرکت و یا سازمانی را دارند. یکی از دغدغه‌های ذهنی برای آن‌ها چگونگی دریافت خدمات است. آنچه که برای یک کارفرما هم به‌عنوان فردی که استخدام می‌کند اهمیت دارد، چگونگی دریافت خدماتی است که بابت انجام آن به دیگران حق‌الزحمه پرداخت می‌کند.

تعریف و بررسی قرارداد میان کارگر و کارفرما

به‌منظور شفاف شدن تعهدات و حقوق طرفین معمولاً قراردادی میان کارفرما و کارگر بسته می‌شود که این قرارداد کاری مطابق ماده 7 قانون کار، قراردادی کتبی یا شفاهی است که کارگر در ازای دریافت حق‌السعی کاری به مدتی کوتاه یا دائمی کاری متعهد می‌شود که برای کارفرما انجام دهد. در این قرارداد مواردی مانند تاریخ انعقاد قرارداد، محل انجام کار، ساعات مشخص انجام کار، مزایا و حقوق، نوع حرفه و کار، مدت‌زمان قرارداد و موارد دیگری که بنا بر عرف و عادت شغل و حرفه ذکر آن لازم می‌شود.

بررسی انواع قرارداد‌های کاری

 قرارداد مدت معین یا موقت:

این قرارداد خاتمه قرارداد در آن مشخص شده و با پایان یافتن زمان آن، قرارداد خاتمه می‌یابد. در این نوع از قرارداد هیچ‌کدام از طرفین مجاز به فسخ یک‌طرفه آن نیست. امکان دارد که قرارداد موقت چندین بار تمدید شود این امر آن را به قرارداد دائمی تبدیل نمی‌کند.

 قرارداد دائم:

در این قرارداد زمانی برای پایان کار ذکر نشده متن قرارداد نامحدود بودن آن مشخص می‌شود و به شکل دائمی است. قرارداد دائمی را از نظر قانونی به‌صورت یک‌طرفه نمی‌توان فسخ نمود و پایان آن مشروط به داشتن شرایط و انجام ترتیباتی است. مواردی که سبب پایان یافتن قرارداد کار دائمی می‌شود شامل این موارد است: اخراج موجه کارگر، ازکارافتادگی، فوت، بازنشستگی، استعفای کارگر، مطابق با ترتیباتی که قانون معین کرده است و….

قرارداد آزمایشی:

این قرارداد نوعی قرارداد مقدماتی، برای قرارداد دائمی است که موجب فراهم شدن زمینه برای آشنایی و همکاری میان کارگر و کارفرما را فراهم می‌نماید. قرارداد آزمایشی زمانی را برای ایجاد تفاهم میان دو طرف را فراهم ساخته و موجب تداوم نظر مساعد آنان می‌شود. هرکدام از طرفین می‌توانند در طول مدت قرارداد آن را فسخ کنند. این قرارداد برای کارگران ماهر به مدت حداکثر 3 ماه و برای کارگران ساده یک ماه است.

قرارداد برای انجام کاری معین:

در قرارداد کاری معین افراد متعهد به انجام حجمی از کار می‌شوند که با ایفای تعهدشان و پرداخت حق‌الزحمه به آنان قرارداد خاتمه پیدا می‌کند. از نظر قانونی تا انجام تعهد و کار نمی‌توان قرارداد را به‌صورت یک‌طرفه فسخ کرد.

نکات مهم که در قرارداد کارگر و کارفرما باید مورد توجه قرارداد:

نکات مهم در قرارداد کارگر وکارفرما

اولین نکته مهم در قرارداد کاری موضوع آن است:

در صورت مواجه شدن با مشکل حقوقی در دادگاه موضوع قرارداد اولین موردی است که به آن توجه خواهد شد. پس در موضوع قرارداد باید بتوانید به شکل کامل و جامع توضیح دهید که کار شما دقیقاً چیست و در مدت قرارداد باید چه کاری را انجام دهید.

مشخص‌شدن مدت‌زمان قرارداد کار:

اینکه به‌صورت دائمی باشد یا موقت، مدت‌زمان آن به طور دقیق مشخص شود.

تمدید نمودن قرارداد کاری:

امکان دارد کارفرما پس از پایان یافتن قرارداد نسبت به ادامه همکاری با کارمند یا کارگر خود علاقه‌مند باشد و این موضوع را می‌تواند کتبی یا شفاهی در قرارداد مطرح کند که از نظر قانونی منعی ندارد.

مبلغ قرارداد به طور دقیق همراه با جزئیات در قرارداد ذکر شود

یکی از مسائل مهم در زمان عقد قرارداد تعیین نمودن میزان حقوق به چه شکلی و در چه تاریخی است. پرداخت دستمزد به طور کامل باید در قرارداد ذکر شود آیا این پرداختی به‌صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه است. آیا افراد شامل پاداش حق اولاد حق مأموریت و.. می‌شوند باید تمامی این موارد دقیق نوشته شود.

بیمه بودن یا بیمه نبودن کار

در قراردادهای کاری میان کارگر و کارفرما باید تعیین شود که در مدت‌زمان استخدام بیمه به افراد تعلق می‌گیرد یا نه این موضوع در اختلافات حقوقی تأثیر زیادی بر سر سابقه بیمه افراد می‌گذارد.

معین نمودن میزان تعطیلات و مرخصی در قرارداد

بهتر است زمان روزهای تعطیل، مرخصی، همچنین با حقوق یا بدون حقوق بودن آن کاملاً مشخص شود.

کاملاً قوانین شرکت در قرارداد ذکر شود

هر کارفرما یا شرکتی قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارند باید در قرارداد این مورد قید شود. باید تمام قوانین به‌دقت مطالعه شوند تا وارد اختلافات بیهوده با کارفرما و مسائل داخلی نشوید.

نسخه‌ای از قرارداد کاری میان کارگر و کارفرما باید در نزد کارگر باشد

قرارداد میان کارگر و کارفرما باید حداقل در دو نسخه تهیه شود که تمام نسخه‌های آن همراه با برگه‌ها و پیوست‌های آن به مهر و امضای هر دو طرف به همراه دو شاهد برسد. نسخه‌ای از قرارداد نزد کارفرما و نسخه‌ای هم نزد کارگر یا کارمند باید باشد. اگر کارفرما بخواهد هر دو نسخه را نزد خود نگه دارد کارگر به‌هیچ‌عنوان نباید قبول کند زیرا بعدها کاملاً به ضررشان خواهد بود.

پایان یافتن قراردادهای کاری

نکات مهم در قرارداد کارگر و کارفرما

به‌طورکلی تمامی قراردادهای کاری بنا بر دلایل زیر به پایان می‌رسند:

  • پایان یافتن کار در قراردادهای که به کار معین مربوط هستند.
  • پایان یافتن مدت‌زمان قراردادهای موقت کار و عدم تجدید آن

فوت و یا بازنشستگی کارگر ازکارافتادگی کلی به شکلی که بنا بر نظر کمیسیون پزشکی تأمین اجتماعی کارگر به میزان بیشتر از 66 درصد از توانایی خود را به‌منظور کارکردن ازدست‌داده باشد. اخراج کارگر بنا بر دلایلی مختلفی، مطابق با قانون کار می‌توان کارگر را از کار اخراج کرد. پایان یافتن کار به دلیل حوادثی طبیعی مانند زلزله، سیل و یا حوادثی غیرقابل‌ پیش‌بینی همچون آتش‌سوزی که کارگاه و محل کار به‌طورکلی نابود و امکانی برای ترمیم آن نباشد در این شرایط قرارداد خاتمه‌یافته تلقی می‌شود و بیمه بیکاری مشمول کارگران می‌شود. قراردادهای که به شکل نامحدود هستند و به‌شرط عدم مخالفت با قانون فسخ قرارداد به شکلی که در متن قرارداد پیش‌بینی‌شده است امکان‌پذیر است. کارگران قراردادهای دائمی می‌توانند استعفا دهند ولی کارگرانی که قرارداد کار معین یا با مدت‌زمان معینی دارند نمی‌توانند استعفا دهند. کارگر برای استعفا باید در ابتدا استعفانامه خود را که به‌صورت کتبی تهیه کرده به کارفرما تحویل دهد. در مرحله دوم بعد از تقدیم استعفا به کارفرما به کار خود به مدت یک ماه ادامه دهد.

یکی از مهم‌ترین مواردی که افراد در کسب‌وکار باید به آن آگاه باشند توجه به نکات مهم قرارداد کاری و مسائل حقوقی آن است. در هر صورتی فرقی نمی‌کند که شما کارفرما باشید و بخواهید برای انجام کاری افرادی را استخدام کنید و یا کارگر باشید و جویای کار در شرکتی و یا جایی دیگر. مسئله مهم آشنایی حداقلی شما با مسائل حقوقی در این زمینه است اینکه بدانید و آگاه باشید در زمان عقد قرارداد چه نکاتی را باید رعایت کنید که بتوانید به‌خوبی کار خود را انجام دهید و در زمان بروز مشکلات به شکلی صحیح و به طور قانونی از حق خود دفاع کنید. مشاوران و کارشناسان خبره و با تجربه ما در آکادمی کلهر می‌توانند در این زمینه مشاوره‌های بسیار خوب و مفیدی به شما ارائه دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *