مشاور حقوقی مجرب مهریه

مشاور حقوقی مجرب مهریه 

امروزه میان پیچیدگی پرونده‌های طلاق با مهریه، ارتباط مستقیمی وجود دارد؛ بنابراین انتخاب یک مشاور حقوقی مجرب مهریه کار ساده‌ای نیست و نباید به راحتی به هر وکیلی اعتماد کرد. سعی کنید، برای رسیدن به حق و حقوق خود، مشاوری را انتخاب نمایید، که در کار خود حرفه‌ای بوده و دارای تجربه‌ زیادی در مورد پرونده‌های مهریه و طلاق باشد. آشنایی با رویه‌های قانونی، اجرا گذاشتن مهریه و مطالبه آن بسیار مهم است. توصیه می‌شود، در این زمینه حتماً با یک مشاور حقوقی با تجربه و حرفه‌ای مشورت کنید.

آکادمی کلهر، یکی از با سابقه‌ترین مؤسسه‌های حقوقی است، که می‌تواند به بهترین شیوه در زمینه احکام خانواده، مانند طلاق و مهریه به هموطنان عزیز خدمات مشاوره ارائه دهند. شما می‌توانید به‌صورت حضوری، با مراجعه به دفتر مشاور حقوقی و یا از طریق وب سایت این مجموعه، با وکیل آنلاین مؤسسه کلهر، باهدف به نتیجه رسیدن پرونده مهریه خود، با آنان در ارتباط باشید.

تعریف مهریه با توجه به قوانین

مهریه به این دلیل که در سند رسمی ازدواج ثبت شده، یک سند لازم‌ الاجرا محسوب می‌شود. مهریه به‌دلیل همان لازم ‌الاجرابودن، هم از طریق دادگاه حقوقی و هم از طریق اداره ثبت، قابل دستیابی و وصول است. زن می‌تواند بدون مراجعه به دادگاه؛ از طریق دفترخانه تنظیم سند ازدواج و گرفتن اجراییه و ارائه آن به اداره اجرای اسناد رسمی ثبت، مهریه خود را به اجرا بگذارد. در موارد زیادی دیده می‌شود که زوجه، به‌وسیله یک مشاور حقوقی از طریق دادگاه، اقدام به مطالبه و وصول مهریه خود می‌نماید، که با طرح دعاوی از طرف زن، باید مراحل قانونی آن طی شود.

دریافت مهریه برای زن

 

مشاور حقوقی مجرب مهریه

گرفتن مهریه، به دو عامل عندالاستطاعه و عندالمطالبه بودن آن بستگی دارد. منظور از عندالاستطاعه بودن مهریه، زمانی است که زوج (مرد) در صورت داشتن توانایی مالی، می‌تواند مهریه را پرداخت کند، در صورت عدم توانایی مالی، زن حق مطالبه آن را ندارد. ولی هنگام عندالمطالبه بودن مهریه، مرد از نظر مالی دارا باشد یا ندار، باید مهریه را پرداخت کند و هیچ دلیلی برای نپرداختن مهریه از طرف مرد وجود ندارد.

شرایط مالی و مواردی‌که می‌توانند به عنوان مهریه قرار بگیرند

معین بودن

مهریه باید به‌‎طور دقیق مشخص باشد، مواردی مانند خانه، زمین، سکه و..

قابل تملیک بودن

مرد باید مالی را به عنوان مهریه تعیین کند، که خود مالک آن باشد. اموال موقوفه یا اموال عمومی را نمی‌توان، به عنوان مهریه مشخص کرد. مهریه باید به نحوی باشد، که پس از عقد، زن بلافاصله مالک آن باشد.

مالکیت داشتن

مورد مهریه باید دارای ارزش مالی، اقتصادی و امکان خرید و فروش داشته باشد. مواردی مانند سکه، خودرو، طلا، کالاهای تجاری و.. باشد، که دارای ارزش اقتصادی هستند.

معلوم بودن

مهریه باید مقدار و جنس آن کاملاً معلوم و مشخص باشد. سعی کنید، در زمان تعیین مهریه در این مورد اگر سوالی دارید، از یک مشاور حقوقی کمک بگیرید. اگر مورد مهریه در شرایطی نامعلوم باشد، یا آنکه مالیت نداشته باشد، مهریه باطل بوده و باید مهرالمثل تعیین شود.

منفعت مشروع و عاقلانه داشتن

مهریه را نباید از مواردی تعیین کرد، که در قانون یا احکام خرید و فروش، مالکیت یا استعمال آن ممنوع است و جرم تلقی ‌شود؛ مانند مواد مخدر، مشروبات الکلی و.. در این شرایط، با درست بودن عقد و نکاح، به جای مهریه، مهر‌المثل تعیین می‌کنند.

قابل تسلیم بودن

مهریه باید طوری باشد، که بتوان آن را به زن تحویل داد. موارد غیرقابل دسترس و پنهانی را نمی‌توان به عنوان مهریه تعیین کرد.

در چه زمانی مهریه اصلاً به زن تعلق نمی‌گیرد؟

 

مشاور حقوقی مجرب مهریه

با توجه به قانون مدنی کشور؛ از مهم‌ترین مواردی‌که مهریه به زن تعلق نمی‌گیرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر مشخص شود، که به هر دلیلی عقد و نکاح میان زن مرد باطل بوده، مهریه به زن تعلق نمی‌گیرد. زیرا این عقد است، که پرداخت مهریه را بر ذمه مرد قرار می دهد.
 • طبق ماده 1101 قانون مدنی، اگر رابطه زناشویی میان زن و مرد انجام نگرفته باشد و عقد میان آن‌ها فسخ شود، در این حالت زن مستحق نصف مهریه خود خواهد بود.
 • اگر بدون وجود رابطه زناشویی و قبل از تعیین مهریه زن فوت کند.

وکیل به چه میزانی برای پرونده مهریه می‌تواند حق‌‌ الوکاله دریافت کند؟

یکی از مسائلی که، قبل از مراجعه به مشاور حقوقی، ذهن بانوان را مشغول می‌کند، این است که این وکیل برای حق‌ الوکاله خود چه مقدار هزینه را در نظر گرفته است. شما می‌تواند در جلسات مشاوره، درباره این موضوع از وکیل خود سؤال کنید. ولی به‌طور کلی در پرونده‌های مالی، میزان حق‌ الوکاله 4 تا 6 درصد است. در واقع پرداخت حق وکیل، به میزان زیادی به دریافت مهریه شما بستگی دارد. ممکن است، میزان توافق وکیل و موکل؛ این مبلغ کمتر یا بیشتر شود، که با توافق دو طرف، این وکالت‌نامه پذیرفته شده و امضاء می‌شود.

مؤسسه آکادمی کلهر؛ این افتخار را دارد، که همواره با به نتیجه رساندن انواع پرونده‌های سنگین، در زمینه مسائل خانوادگی، توانسته است رضایت مراجعین خود را جلب نماید. مشاور حقوقی مجرب مهریه این مؤسسه معتبر؛  به‌صورت حضوری یا آنلاین می توانند، انواع خدمات مشاوره را به شما در زمینه مسائل مختلف مهریه و طلاق ارائه دهند که شامل:

 • مشاوره حقوقی طلاق و انواع آن
 • پیگیری تمام حق و حقوق قانونی زوجین (زن و مرد)
 • پیگیری تمامی پروندهای خانواده و طلاق و پشتیبانی این وکلا تا آخرین مرحله از پروندها
 • استفاده از وکلای بسیار مجرب خانم برای وکالت بانوان
 • اقدام در زمینه مطالبه نفقه برای زن و فرزندان
 • مطالبه مهریه به میزان درخواست زن
 • انجام طلاق توافقی، بدون نیاز به حضور زوجین با کمترین هزینه و در اسرع وقت
 • انجام خدماتی مانند طلاق، قسط ‌بندی مهریه از طرف زن و دریافت اجرت‌المثل زن
 • کمک به کمتر کردن اقساط مهریه برای مردان
 • تنظیم دادخواست‌های مطالبه مهریه و طلاق برای زنان
 • پیگیری مطالبه مهریه در دوران عقد
 • اقدام برای استرداد جهزیه زن
 • اقدام به منظور گرفتن مهریه از ورثه
 • اقدام برای اخذ حضانت فرزندان و….

ویژگی‌های یک مشار حقوقی مجرب مهریه

مشاور حقوقی، باید با توجه به تجربه‌های زیادی که در زمینه پیگیری انواع پرونده‌های مهریه و طلاق دارد، به‌طور کامل نسبت به قوانین و مسائل حقوقی، اشراف داشته و بتواند به خوبی تمامی مسائل را تجزیه و تحلل کند. وکیل امور خانواده، باید صادق و امانت‌دار بوده، تا بتواند در زمان درست و مناسب، تصمیم‌های صحیحی را اتخاذ کند.

نکات مهمی که در زمان دریافت مشاوره حقوقی از وکیل آنلاین باید در نظر گرفته شود:

 • پیش از دریافت مشاوره باید درباره اعتبار مشاور حقوقی و مؤسسه‌ای که در آن مشغول می‌باشد تحقیق کنید.
 • سعی کنید درباره سابقه مشاور و میزان رضایت‌مندی مراجعان قبلی اطلاعاتی را کسب کنید.
 • وکلای پایه یک دادگستری، با آگاهی که نسبت به قوانین و رویه‌های قضایی دارند، مشاور حقوقی بسیار خوبی محسوب می‌شوند.
 • سعی کنید کاملاً با مشاور حقوقی خود صادقانه صحبت کنید. تمامی جزئیات و مدارک را در اختیار او قراردهید، تا بهترین راه حل را به شما ارائه دهد.
 • جنسیت فرد مشاوره دهنده، هیچ تأثیری در کیفیت مشاوره ندارد.
 • مهم‌ترین امر در مورد مشاور حقوقی آنلاین، تجربه و میزان تسلط او بر روی قوانین حقوقی است.

اگر اختلافات و مشکلات میان زوجین، در حدی باشد که حتی با مشاوره‌های خانواده و راه‌های منطقی به هیچ توافقی نمی‌رسند، طرح دعوا و اقدامات قانونی از طریق دادگاه، آخرین راه حل برای پایان دادن به مشکلات و اختلافات خواهد بود. در این زمینه لازم است، که هر کدام از زوجین به‌صورت حضوری و یا آنلاین، از یک مشاور حقوقی با تجربه کمک بگیرند. وکیل خانواده، می‌تواند با توجه به راه‌های قانونی، به بهترین شیوه ممکن شما را راهنمایی کرده و از حق‌تان دفاع کند.مقالات مرتبط:

مشاور حقوقی طلاق

مشاور دیه رایگان 

مشاور حقوقی خانواده 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *