مشاور حقوقی برای دیه شکستگی و قطع عضو را از ما بخواهید

مشاور حقوقی برای دیه شکستگی و قطع عضو را از ما بخواهید

آکادمی کلهر، یک مرکز مشاور حقوقی در قزوین است، که در تمامی زمینه‌های حقوقی می‌توانند، به افراد متقاضی خدمات مشاوره ارائه دهند. مشاور حقوقی برای دیه شکستگی و قطع عضو را از ما بخواهید تا به بهترین نحو پرونده شما به نتیجه برسد، و بتوانید به حق و حقوقتان دست پیدا کنید. پرونده‌های مربوط به دیه، به دلیل پیچیدگی‌ها و ریزه‌ کاری‌هایی که دارند، ممکن است سال‌ها شما را گرفتار رفت و آمد در مراجع قانونی کنند. ولی کمک گرفتن از یک مشاور حقوقی دیه، به میزان زیادی زحمت و گرفتاری شما را کم خواهد کرد.

پرداخت دیه

پرداخت دیه یکی از مجازات‌های است، که به‌جای جرائم بزرگی همچون، زندانی شدن و اعدام است، و به عنوان خون بها و برای جبران صدمات بدنی پرداخت می‌شود. در این شرایط فرد مقصر باید، مقداری از مال یا پول خود را به خانواده خسارت دیده پرداخت کند. در برخی از جرائم فقط زمانیکه اولیای دم به‌جای حکم قصاص، درخواست دیه کنند، مجرم باید دیه را به آنها پرداخت کند. دیه در قانون مجازات اسلامی، اهمیتی ویژه داشته و در تقسیم بندی مجازات‌ها در ردیف دوم قرار دارد. اگر در شرایطی هستید، که باید دیه پرداخت کنید یا دیه دریافت کنید، بهترین کار مشورت با یک وکیل یا مشاورحقوقی است، که مسلط به تمامی قوانین باشد.

انواع شرایطی که باید برای آنها دیه پرداخت شود

قتل

قتل‌های غیر عمد و در شرایطی خاص قتل عمد، دارای یک دیه کامل است، که مقدار آن هر سال از طرف قوه قضائیه اعلام می‌شود.

دیه منافع اعضای بدن

اگر در هر حادثه‌ای مانند ضرب و جرح یا رانندگی و .. فردی عضوی از بدن خود را از دست بدهد، فرد مقصر باید دیه آن عضو آسیب دیده را پرداخت کند.

دیه جراحت

 

مشاور حقوقی برای دیه شکستگی و قطع عضو را از ما بخواهید

در صورتی که فردی از طرف دیگری در هر قسمتی از بدنش دچار آسیب مانند بریدگی، خراش، شکستگی و.. شد، بنا بر تشخیص پزشکی قانونی باید دیه او پرداخت شود.

دیه اعضا خاص در بدن

در صورت آسیب و از بین بردن عضوی از بدن، که یک عدد از آن در بدن فرد وجود دارد، مجرم باید نصف دیه کامل انسان را پرداخت کند و اگر از عضوی دو عدد در بدن وجود داشته باشد و یکی از بین برود، مبلغ دیه آن برابر با دیه انسان کامل محاسبه خواهد شد.

خسارت‌هایی که مازاد بر دیه محسوب شده و باید پرداخت شوند

در مواردی ممکن است، که فرد آسیب دیده علاوه بر دیه، مجبور به پرداخت هزینه‌های درمانی و دارویی و..شود، در چنین شرایطی می‌تواند، با کمک یک فرد آگاه به مسائل حقوقی دیه، تقاضای دریافت این خسارت‌ها را نماید. در موارد زیادی، میان قانون گذاران درباره مقدار پرداختی ارش، اختلاف نظرهایی وجود دارد، و در نهایت با درخواست و پیگیری‌های فرد، مبلغی به او پرداخت خواهد شد.

ارش دیه و تعیین آن در پزشکی قانونی

در قانون ارش دیه را اینگونه تعریف کرده‌اند، که بر اساس نوع جرم و کیفیت آن و تأثیری که بر روی سلامتی فرد می‌گذارد، مقدار ارش تعیین می‌گردد. مانند پارگی رباط، خونریزی‌های داخلی، ضربه های مغزی و ترک جمجمه، کبودی و.. که با نظر و صلاح دید پزشک قانونی، خسارت وارده و مقدار دیه پرداختی آن را مشخص می‌کنند، که به آن ارش می‌گویند.

مزیت‌های استفاده از مشاور حقوقی دیه

در هر شرایطی مخصوصاٌ دیه، کمک گرفتن از یک مشاور حقوقی دیه می‌تواند، شما را خیلی سریع‌تر و به صرفه‌تر به نتیجه مطلوب برساند. کارشناسان دیه با علم و تخصصی که در این زمینه دارند، می‌توانند پروندهای مختلفی را حل و فصل کنند. در واقع وکلا و مشاوران حقوقی مانند مشاوران حقوقی قزوین، با آشنایی که با جو دادگاه داشته می‌دانند، برای دفاع از موکل خود حرفی را چه وقت و چگونه بگویند. مشورت با این مشاوران حقوقی سبب می‌شود، که فرد بتواند مقدار پرداخت دیه را با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود، به حداقل ممکن برساند.

نکاتی درباره دیه شکستگی استخوان

 

مشاور حقوقی برای دیه شکستگی و قطع عضو را از ما بخواهید

در شرایطی که فرد به هر دلیلی، با دخالت فردی دچار آسیب و شکستگی استخوان شود، که این شکستگی با درمان بهبود پیدا کند، مقدار یک پنجم دیه قطع عضو به آن تعلق می‌گیرد و در صورت عدم بهبودی کامل، چهار پنجم از میزان دیه قطع عضو شامل آن می‌شود.

مهلت پرداخت دیه

زمانیکه فرد در یک حادثه یا جنایتی دچار آسیب می‌شود، قانون مهلتی را برای پرداخت دیه  تعیین می‌کند، که این مدت زمان شامل:

 • قتل غیر عمد دوسال
 • قتل عمد یکسال
 • خطاهای محض سه سال

در شرایطی ممکن است، فرد مقصر در زمان مقرر همه یه قسمتی از دیه را پرداخت کنند، که فرد آسیب دیده طبق شرایطی باید آن را بپذیرد.

مدارک مورد نیازی برای دریافت دیه

برای اخذ دیه باید فرد یا وکیل او، مدارک نام برده زیر را به دفاتر قضایی ارائه دهند، که بخشی از این این مدارک اختیاری هستند که شامل :

 • تصویر نظر پزشکی قانونی
 • تصویر گزارش مرجع انتظامی
 • تصویر دادنامه
 • کارت ملی و شناسایی برای احراز هویت
 • همراه داشتن یک کارت عابر بانک برای پرداخت هزینه‌های دادرسی

در صورتی که این مدارک اختیاری وجود نداشت باشد، فرد یا وکیل او باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • دادخواست استعلام
 • شهادت شهود و مطلعین
 • انجام تحقیقات و معاینات محلی
 • درخواست برای جلب نظر کارشناسان مربوطه
 • شماره پرونده استنادی و شواهد و دلایل دیگر ….

نحوه محاسبه دیه قانونی ایران چگونه است؟

هر ساله در ابتدای سال، از طرف قوه قضائیه میزان دیه در ماه‌های حرام و عادی محاسبه واعلام می‌شود. طبق قانون مجازات اسلامی، مقدار دیه انسان کامل بنابر نرخ 100 نفر شتر سالم محاسبه می‌شود، که این مقدار در ماه‌های عادی و ماه‌های حرام با هم فرق می‌کند. ماه‌های حرام شامل محرم، رجب، ذی القعده و ذی الحجه است، که معیار آغاز و پایان این ماه‌ها مغرب شرعی می‌باشد. به این صورت که مثلاً روز آخر ماه جمادی الثانی و با مغرب شرعی آن،  آغاز روز  اول ماه رجب محسوب می‌شود و ماه قبل به پایان می‌رسد و محاسبه دیه را بر اساس آن انجام می‌گیرد.

مؤسسه آکادامی کلهر دارای بهترین مشاور حقوقی در قزوین برای دیه شکستگی و قطع عضو

اگر به هر دلیلی گرفتار پرونده‌های مربوط به پرداخت دیه شدید، بهترین و عاقلانه‌ترین کار برای رسیدن به حق و حقوق‌تان، کمک گرفتن از مشاوران حقوقی دیه است. این افراد به دلیل پیگیری انواع پروندهای مربوط به دیه، کاملاً به خم و چم کار آشنایی دارند. کارشناسان دیه این مرکز مشاوره حقوقی شامل:

 • مشاور دیه مشاور دیه تصادف
 • مشاور دیه شکستگی
 • مشاور دیه قطع عضو
 • مشاور دیه قتل و..

که می‌توانند به بهترین شیوه، شما را راهنمایی کنند. در صورتی که به هر علت نتوانستید، به این مؤسسه به‌صورت حضوری مراجعه کنید، می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های موجود در وب سایت، با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره خود را دریافت کنید. کیفیت خدمات مشاوره آنلاین، فرقی با مشاوره حضوری ندارد، و در صورت تمایل این کارشناسان آماده هستند، تا روند پیگیری پرونده دیه شما را بر عهده بگیرند.مقالات مرتبط:

دیه تصادف را با مشاور حقوقی یاد بگیرید

مشاور حقوقی مجرب مهریه

مشاور دیه رایگان 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *