دوره مباحث حقوقی برای تاسیس و ثبت شرکت

دوره مباحث حقوقی برای تاسیس و ثبت شرکت

دوره مباحث حقوقی برای تاسیس و ثبت شرکت، مثل سایر کارهای اداری، بر اساس اصول و قواعد خاص و به‌صورت مرحله‌ای انجام می‌گیرد. خوشبختانه در مقایسه با سال‌های گذشته، با پیشرفت‌هایی که در زمینه آموزش ثبت شرکت انجام شده، روند ثبت بسیاری از شرکت‌ها، خیلی سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود. شما می‌توانید با ورود به سامانه، و درج اطلاعات لازم در آن و نیز ارسال مدارک مورد نیاز به سازمان ثبت شرکت‌ها، کمپانی مورد نظر خود را به شکل قانونی ثبت کنید. این راحتی در ثبت شرکت در صورتی است، که شما به انجام تمامی مراحل و تهیه اسناد لازم، آگاهی کامل داشته باشید. اما راه ساده‌تر و راحت‌تری هم وجود دارد و آن مراجعه به مراکز و مؤسسات حقوقی معتبر است، که کارهای ثبت شرکت را به‌جای شما انجام دهند.

مؤسسه آکادمی کلهر؛ یکی از مراکز معتبر و با سابقه است، که با داشتن کادری متخصص و مجرب، سال‌هاست در زمینه فعالیت‌های حقوقی، مربوط به آموزش ثبت انواع شرکتها فعالیت می‌کند. این مجموعه با مدیریت دکتر کلهر، انواع دوره آموزش ثبت شرکت و ثبت شرکت تخصصی را، برای متقاضیان برگزار می‌کنند. کارشناسان این مؤسسه آماده هستند، تا به‌صورت خصوصی نیز، دوره مباحث حقوقی برای ثبت و تاسیس شرکت را، به افراد علاقه‌مند آموزش دهند.

اهمیت استفاده از آموزش ثبت شرکت برای تأسیس کمپانی

 

دوره مباحث حقوقی برای تاسیس و ثبت شرکت

با ثبت شرکت به‌صورت قانونی، در واقع شرکت ما شخصیت حقوقی پیدا می‌کند و می‌توان، از سایر مزایا و حقوقی که دولت به‌شکل قانونی، برای شرکت‌های ثبت شده در نظر گرفته است بهره‌مند شد. از سال 1304 برای اولین بار در قانون تجارت، تکالیف و تعهدات شخصیت‌های حقوقی به رسمیت شناخته شد. اما باید توجه داشت، که کار ثبت شرکت زمان‌بر و هزینه‌برداراست. در صورت انجام یک اشتباه کوچک، تمامی زحمات فرد به هدر رفته و باید مراحل را از نو طی کند. این چیز‌یست که در صورت عدم آگاهی و داشتن اطلاعات ناقص، برای افراد زیادی پیش آمده است. سعی کنید، از یک مشاور حقوقی خوب، مانند مشاوران مؤسسه کلهر، آموزش ثبت شرکت را یاد بگیرید، یا پیش از اقدام به هر کاری ابتدا، از مشاور کمک گرفته و سپس کار خود را انجام دهید. در این شرایط روند ثبت شرکت، برای شما بسیار راحت‌تر و سریع‌تر انجام خواهد شد.

اهمیت تعیین موضوع و نام برای تأسیس شرکت

برای انجام یک‌ سری از مراحل ثبت شرکت از جمله تعیین نام، باید به‌صورت آنلاین، با مراجعه به سایت سامانه ثبت شرکت انجام می‌گیرد. مشخص کردن موضوع فعالیت کمپانی، اولین گام برای ثبت یک شرکت است. در واقع موضوع یک شرکت، نشان دهنده اهداف و هویت آن، در هنگام تأسیس است. کمپانی فقط می‌تواند، در محدوده موضوعی که تعیین کرده است، فعالیت کند و انجام هر فعالیتی خارج از موضوع تعیین شده ممنوع است. برای تعیین نام شرکت معیارهایی وجود دارد، که شامل:

 • انتخاب پنج نام که به ترتیب اولویت در سامانه ثبت شرکت‌ها وارد می‌شود.
 • عنوان‌های انتخاب شده برای کمپانی، نباید قبلاً برای شرکت‌های دیگری ثبت شده باشند.
 • اضافه کردن کلمات توصیفی مانند برتر، برترین، نوین، اصل … و نیز استفاده از اعداد به اسامی شرکت که قبلاً ثبت شده‌اند، پذیرفته نیست.

در صورتی‌‌ که پس از انجام بررسی‌های لازم، نامی که از طرف شما انتخاب شده است و کارشناسان آن را رد کردند، می‌توانید دلایل خود را در قالب یک فرم اعتراضی، به اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری اعلام کنید.

ارسال مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

پس از درج اطلاعات مورد نیاز در سامانه ثبت شرکت‌ها، تعیین نام برای آن و تأیید شدن تمامی اطلاعات وارد شده در سامانه، ارائه مدارک و اسناد، به سازمان مرجع ثبت شرکت لازم و ضروری است. البته مدارک مورد نیاز برای ثبت هر شرکتی، ممکن است با دیگری متفاوت باشد، اما به‌طور کلی این مدارک شامل:

 • ارائه شرکت نامه
 • ارائه اساسنامه تکمیل شده
 • ارائه مدارک شناسایی و کارت ملی هر کدام از شرکاء
 • ارائه تقاضانامه
 • ارسال آدرس دقیق و کدپستی محل فعالیت شرکت
 • میزان سهم هر کدام از شرکاء، تعیین و مشخص شود.
 • تعیین و مشخص کردن سمت هر کدام از اعضاء شرکت
 • تعیین حق امضاء در شرکت (اگر بیش از یک نفر در شرکت حق امضاء داشته باشد)
 • در صورتی ‌که موضوع شرکت نیاز به مجوز از سازمان مربوطه دارد، ارائه مجوز موضوع شرکت لازم و ضروری است.
 • ارائه دو نسخه کامل از صورت‌جلسه هیئت مدیره و صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین شرکت
 • در صورتی‌ که وکیل کارهای ثبت شرکت را انجام می‌دهد، ارائه اصل وکالت نامه الزامی است.
 • ارائه گواهی نامه سوء پیشینه معتبر، برای همه اعضای هیئت مدیره، علی‌البدل و بازرسین شرکت
 • ارائه فیش بانکی مربوط به پرداخت 35 درصد از سرمایه کمپانی، اگر این سرمایه غیر نقدی باشد، باید به‍وسیله کارشناس رسمی دادگستری مورد ارزیابی قرار بگیرد، باید سرمایه غیر نقدی و به‌صورت غیر منقول باشد و ارائه سند اجباری است.

چند نکته:

 • اعضای هیئت مدیره می‌توانند، در چند شرکت خصوصی عضو هیئت مدیره باشند.
 • مدیر عامل شرکت، به هیچ‌وجه نمی‌تواند در شرکت دیگری چنین سمتی داشته باشد، چه شرکت دولتی و چه شرکت خصوصی.
 • اعضای هیئت مدیره نباید دارای شغل دولتی باشند.

پس از تأیید تمامی مدارک ارسال شده، به‌وسیله کارشناسان مرجع سازمان ثبت شرکت، باید در روزنامه رسمی آگهی ثبت شرکت منتشر شود. در غیر این‌صورت شرکت ثبت نشده است.

هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت

 

دوره مباحث حقوقی برای تاسیس و ثبت شرکت

هزینه تمام شده برای ثبت شرکت، با توجه به نوع شرکتی است (سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی و..) که تعیین می‌شود. البته باید توجه داشت، که هزینه ثبت شرکت در زمانی‌که خود فرد کارها را انجام می‌دهد، نسبت به زمانی‌که تمامی امور به یک وکیل سپرده می‌شود متفاوت است. به عنوان مثال، اگر قصد ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارید، باید هزینه‌های زیر را پرداخت کنید:

 • هزینه تعیین نام در سامانه ثبت شرکت
 • هزینه حق‌الثبت در اداره ثبت شرکت‌ها
 • هزینه تهیه پاکت و پست مدارک
 • هزینه درخواست ثبت، که باید به اداره ثبت شرکت‌ها بپردازید.
 • هزینه‌های متفرقه پس از ثبت شرکت، مانند هزینه پلمپ دفاتر و…

توصیه اکید ما به شما عزیزان این است، که حتماً آموزش ثبت شرکت را از مشاوران حقوقی فرا بگیرید. سعی کنید کارهای خود را زیر نظر یک مشاور حقوقی با تجربه در این زمینه انجام دهید، تا با مشکلی مواجه نشوید. تا مجبور نباشید به خاطر یک اشتباه کوچک برگردید و از اول شروع کنید.

ثبت شرکت، شاید به ظاهر کار ساده‌ای به نظر برسد، ولی نیاز به مهارت و تخصص دارد. بنابراین باید دقت داشته باشید، که چه نوع شرکتی را برای انجام فعالیت‌های خدماتی یا تجاری و… خود انتخاب می‌کنید. زیرا انتخاب صحیح می‌تواند، در پیشرفت و گسترش کار شما بسیار مؤثر باشد، و حتی فعالیت خود را به خارج از مرزهای کشور گسترش دهید. همه این‌ها در گرو یک انتخابی آگاهانه، در نوع  تاسیس و ثبت شرکت است.

مؤسسه آکادمی کلهر افتخار دارد، که همواره به مراجعه کنندگان خود بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را، با توجه به قوانین حقوقی کشور  ارائه داده است. این مؤسسه با برگزاری دوره آموزش ثبت شرکت و آموزش ثبت انواع شرکتها را به‌صورت حضوری و یا آنلاین برای متقاضیان فراهم نموده است. لازم به ذکر است، که ارائه خدمات آموزش ثبت شرکت در این مؤسسه، به صورت آنلاین و تلفنی، دارای همان کیفیت آموزش حضوری است. کارشناسان مؤسسه کلهر؛ همواره آماده هستند، تا بهترین راهنمایی‌ها را به مراجعین حضوری و یا آنلاین خود ارائه دهند.مقالات مرتبط:

مشاور تلفنی ثبت شرکت

مشاور ثبت شرکت 

آموزش ثبت شرکت با نکات طلایی و مهم  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *