تقسیم اموال شرکت با بهترین وکیل در آکادمی کلهر

تقسیم اموال شرکت با بهترین وکیل در آکادمی کلهر

تقسیم دارایی و اموال شرکت، از موارد بسیار مهمی است، که باید به شکلی کاملاً قانونی و رسمی انجام شود. تقسیم اموال شرکت با بهترین وکیل در آکادمی کلهر به عنوان مشاوره حقوقی در قزوین اینکار در مدت زمانی کمتر و به بهترین شیوه ممکن برای شما و شرکاء انجام خواهد شد.

دلایلی که باعث می‌شود شرکت دیگر به کار خود ادامه ندهد و منحل شود

علت‌های مختلفی برای انحلال و عدم ادامه فعالیت شرکت وجود دارد، که سبب می‌شود کمپانی دیگر نتواند کار خود را ادامه بدهد. به چند مورد مهم اشاره می‌کینم:

موضوع فعالیت شرکت

 

تقسیم اموال شرکت با بهترین وکیل در آکادمی کلهر

در مواردی ممکن است، موضوعی که فعالیت شرکت است، به پایان برسد (مانند استفاده و استخراج معدن مشخصی که پس از مدتی کار انجام می‌شود)، یا انجام موضوعی که شرکت به‌خاطر آن تشکیل شده است غیر ممکن باشد.

تصمیم همه شرکاء

در صورتی که همه شرکاء، در مورد لغو قرارداد تشکیل شرکت با هم توافق داشته باشند، می‌توان شرکت را منحل نمود.

انقضاء مدت زمان شرکت

اگر کمپانی برای مدت زمان مشخصی تشکیل شده باشد، با سپری شدن آن مدت کار شرکت هم تمام می‌شود.

کمتر شدن تعداد شرکاء

اگر بنابر شرایطی فقط یک شریک در شرکت باقی بماند، به‌طور طبیعی شرکت منحل می‌شود. مثلاً اگر در اساسنامه ذکر شود، که فوت یک شریک باعث لغو شرکت می‌گردد.

ورشکستگی

در شرایطی که کمپانی، از عهده پرداخت بدهی‌های خود بر نیاید ورشکسته است، و بنابر قانون از تاریخی که حکم ورشکستگی شرکت صادر می‌شود، کمپانی دیگر حق دخالت در امور داخلی خود را نداشته و منحل شده به حساب می‌آید.

بدهی‌های که سبب انحلال شرکت می‌شوند

  • بدهی بیمه
  • بدهی کارمندان و حقوق معوقه آنها
  • بدهی‌های مالیاتی به اداره مالیات و سازمان دارایی

اقدامات لازم برای انجام انحلال شرکت

در صورتی که شرکت، بنابر هر کدام از دلایل نام برده فعالیتی نداشته باشد؛ با توافق شرکاء صورتجلسه‌ای در خصوص انحلال تنظیم می‌شود، که هر یک از اعضاء باید آن را امضاء کنند، با ثبت در سامانه ثبت شرکتها در روزنامه رسمی هم خبر انحلال شرکت چاپ شود. از مرحله‌ای که صورتجلسه تنظیم می‌شود، تا زمان درج آگهی در روزنامه رسمی، حدوداً 10 تا 15 روز کاری زمان می‌برد. باید مدارک شناسایی همه اعضاء و آخرین آگهی مربوط به ثبت تغییرات شرکت را به سامانه ارائه دهید. همچنین شرکت به هر میزانی که درآمد داشته، باید مالیات بپردازد و پس از انحلال باید اظهارنامه انحلال را در سایت اداره مالیات تنظیم و ارائه شود. اگر کمپانی هیچ فعالیتی نداشته باشد، دیگر نیازی به پیگیری‌های مالیاتی نیست.

زمان مورد نیاز برای ثبت صورتجلسه انحلال شرکت

زمان منحل شدن شدن شرکت، برای پرداخت بدهی‌ها و تقسیم دارایی‌ها میان اعضاء و تعیین تکلیف آنها، بسیار مهم و با اهمیت است. زمان انحلال برای شرکت‌های مختلف، کمی متغیر است، مثلا برای انحلال یک کمپانی با سهامی خاص 3 روزه تعیین شده است. در صورتی‌که این فرصت تمام شود و مراحل به‌طور کامل طی نشوند، باید از اول همه مراحل را پشت سر بگذارید. درخواست انحلال با توجه به موضوع آن، با امضاء سهامداران می‌توان به دو مرجع، به نام  مرجع قضایی دادگاه یا مجمع عمومی فوق‌العاده ارائه شود.

مال مشاع

پیش از بررسی تقسیم اموال شرکت، تعریفی از مال مشاع داریم؛ زیرا در هنگام تقسیم اموالی که به شکل شراکتی هستند، با این لفظ زیاد مواجه می‌شوید. مال مشاع مالی است، که بین دو یا چند نفر که شریک بوده‌اند، و نتوان به راحتی سهم هر کدام را تشخیص داد و آن را تقسیم نمود. بنابر قانون هر کدام از مشاعی، به عنوان صاحب سهم و مالک در آن اموال شناخته می‌شوند. در چنین شرایطی برای تقسیم اموال شرکت نیاز به وجود یک مشاور حقوقی توانا و با تجربه است، که به خوبی و بتواند از نظر قانونی اموال و دارایی‌های شرکت را میان اعضاء، بنابر حق وحقوق هر کدام تقسیم کند.

مؤسسه آکادمی کلهر؛ با مدیریت خانم دکتر کلهر به عنوان یک مرکز شاخص، در انجام مشاوره حقوقی در قزوین، با داشتن کادری مجرب و مسلط به قوانین حقوقی شرکت‌ها، توانسته است پرونده‌های زیادی را در زمینه تقسیم اموال، همچون تقسیم مال مشاع فاقد سند رسمی، تقسیم زمین کشاورزی مشاع و تقسیم ملک بین وارث و.. به خوبی به نتیجه مطلوب برسانند. این کارشناسان حقوقی برجسته، به بهترین شیوه و با رعایت نکات مهم و ظریف در آن می‌توانند، دادخواست الزام به تقسیم مال مشاع را تنظیم و به دادگاه ارائه دهند. همچنین تبحر این مشاوران را در مورد به نتیجه رساندن متن تقسیم نامه دستی، که میان چند شریک یا عضو و.. نوشته و امضاء می‌شود، بعدها اختلافاتی در میان شرکاء به‌وجود می‌آید، واقعاً قابل تحسین است. در زیر یک نمونه از تقسیم نامه را معمولی را آورده‌ایم، تا به‌طور کلی با بندهای آن آشنا شوید:

نمونه‌ایی از تقسیم نامه عادی ملک مشاع

 

تقسیم اموال شرکت با بهترین وکیل در آکادمی کلهر

تقسیم نامه

سند حاضر در تاریخ …. میان ورثه مرحوم…. متوفی در تاریخ ….  به شرح زیر تنظیم و امضاء شود.

  • تقسیم کنندگان
  • مورد تقسیم
  • قدرالسهم ناشی از تقسیم
  • شروط
  • تقسیم کنندگان
  • همسر و فرزندان دختر  به همراه مشخصات کامل و آدرس و شماره تلفن

مورد تقسیم

شامل تمامی ماترک فرد مرحوم است.

قدر السهم ناشی از تقسیم

به‌طور دقیق مشخص می‌شود که هر کدام از اموال به کدام یک از اعضا برسد.

 شروط

در این قسمت هر کدام از تقسیم کنندگان متعهد می‌شوند، که تمامی مفاد این سند تقسیم را کامل اجرا کنند. همچنین شروطی که در این قسمت آورده می‌شود باید به آن پایبند باشند.

محل امضاء

طرف اول        طرف دوم

تقسیم اموال شرکت

با از بین رفتن شخصیت حقوقی شرکت، اموالی که باقی می‌ماند، به نحو مشاع همگی به شکل نقدی و غیر نقدی در تصرف مالکیت شرکاء است. شرکای که اموال غیر نقدی به شرکت آورده‌اند، حق طلب آن را ندارند، بلکه باید به میزان آورده خود، حق و حقوق خود را طلب کنند. البته ممکن است در هنگام تنظیم شرکت نامه یا اساسنامه در بند مربوط به تقسیم دارایی توافق شود، که عین اموال را به صاحب آن برگردانند، در چنین شرایطی این توافق تابع حقوق مدنی است. با پرداخت همه بدهی‌های شرکت از دارایی‌های آن، تقسیم اموال شرکت بنابر آورده‌ای که افراد داشته‌اند، انجام می‌گیرد و عضوی که آورده او از کارش تشکیل شود، حقی نسبت به دارایی‌های شرکت ندارد. تمام تقسیم اموال بر اساس قانون تجارت انجام می‌شود.

طبق قانون هر یک از شریک المال در شرکت می‌توانند، هر زمان که بخواهند تقاضای تقسیم مال مشترک را داشته باشند؛ مگر در مواردی که قانون تقسیم مال را ممنوع اعلام کرده باشد. تقسیم مال در شرکت به این منظور انجام می‌شود، که بخش معینی از اموال در کمپانی را به هر کدام از شرکاء می‌دهند تا مالکیت مستقل و جدا از مشاع منشر داشته باشند. این تقسیم اموال معامله خاصی نیست، بلکه “تمیز حق” است که در آن مبادله سهم مشاع  و مفروز( هر کسی مستقلاً صاحب سهم خود شود) انجام می‌شود. تقسیم دارایی شرکت، کاری پیچیده و دارای نکات ریز حقوقی است؛ که در صورت عدم آگاهای و سهل‌انگاری در این موضوع می‎تواند، تا مدت‌ها افراد را برای رسیدن به حق خود گرفتار رفت و آمد در راهروهای دادگاه کند.

خانم دکتر کلهر به عنوان مدیر مؤسسه آکادمی کلهر، با انجام مشاوره حقوقی در قزوین؛ در زمینه تقسیم دارایی شرکت، توانسته مشاوره‎های تخصصی بسیار خوبی را به افراد متقاضی در زمینه تقسیم اموال شرکت، تصفیه شرکت ارائه دهند، که برای آنها بسیار راه‌گشا بوده است. شما می‌توانید به‎صورت حضوری یا آنلاین، از مشاوه‌های کارشناسان متخصصی که در آکادمی کلهر فعالیت می‌کنند بهره‌مند شوید.بیشتر بخوانید:

قراردادنویسی املاک

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی رایگان ملکی

مشاور حقوقی کیفری

مشاور حقوقی خانواده 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *