با این آموزش ها قرارداد حرفه ای بنویسید

با این آموزش ها قرارداد حرفه ای بنویسید

مؤسسه کلهر؛ سال‌هاست که در زمینه برگزاری، دوره‌های آموزش قرارداد نویسی فعالیت می‌کند. شما می‌توانید با این آموزش ها قرارداد حرفه ای بنویسید. متأسفانه بسیاری از تجار، کسبه و حتی شرکت‌ها و مؤسسات مختلف، نمی‌توانند اختیارات و تعهدات خود را به‌شکلی قانونی، محکمه پسند و به‌صورت قرارداد بنویسند. زیرا فکر می‌کنند، همین‌‌ که بر امور فنی و اجرایی حرفه خود تسلط داشته باشند، روش نوشتن یک قرارداد حرفه‌ ای نیز برای آن‌ها کار سختی نیست. روش نوشتن یک قرارداد حرفه‌ ای، آنچنان مهم و دارای نکات ظریف است، که حتی گاهی نوشتن آن توسط یک فرد تحصیل‌ کرده و آگاه به مسائل حقوقی، مشکلاتی را برای اشخاص به‌وجود می‌آورد. زیرا تمامی کلمات و عباراتی که، در متن قرارداد نوشته می‌شوند، همگی دارای بار حقوقی و معنایی متفاوتی هستند. در این بحث ما را همراهی کنید، تا با نکات مهم در قرارداد نویسی آشنا شده و در صورت لزوم با کمک مشاور حقوقی مجرب، بتوانید، قرارداد حرفه ای بنویسید.

منظور از نوشتن قرارداد حرفه ای چیست؟

قراردادی حرفه‌ای نوشته شده است، که نگارش متن آن به‌صورت کامل و جامع باشد. باید در متن قرارداد، همه نکات و مسائل حقوقی کاملاً رعایت شوند. فردی که قرارداد را منعقد می‌کند، اگر وکیل باشد یا مشاور حقوقی و.. باید با تسلط کامل بر قوانین کشور و داشتن آگاهی درباره رابطه کاری و شغلی دو طرف قرارداد، اقدام به نگارش متن قرارداد کند.

قرارداد نویسی های رایجی که انجام می‌شود

 

با این آموزش ها قرارداد حرفه ای بنویسید

یکی از حرفه‌ای‌ترین و مهم‌ترین کاری که، در انجام کسب و کار و فعالیت تجاری‌تان می‌توانید انجام دهید این است، که حتماً نمونه‌ای از قراردادهای نوشته شده، که مرتبط با کارتان است را تهیه کنید. قراردادها دارای انواع مختلفی در هر حیطه و حوزه‌های مخصوص به خود هستند که شامل : قرارداد پیمانکاری، قرارداد ساختمان، قرارداد اجاره، قرارداد مشارکت مدنی، قرارداد فروش و.. است.

تنظیم قرارداد و نکات مهم در نوشتن متن قرارداد

در زمان تنظیم قرارداد، باید مواردی را رعایت کرد، که علاوه بر تأمین منافع دو طرف، مشکلات احتمالی را که ممکن است با آن مواجه شوند، به‌حداقل ممکن برسانند. در ادامه به نکات مهم در قرارداد نویسی اشاره می‌کنیم، که نبود هر کدام از این موارد می‌تواند، همه متن قرارداد را از حالت محکمه پسند و حقوقی خارج کند. لازم است با یادگیری نکات مهم در قرارداد نویسی، نحوه نوشتن و تنظیم آن را جدی بگیرید. کارشناسان ما در مؤسسه آکادمی کلهر، با تسلط کاملی که بر روی قوانین و مسائل حقوقی، در زمینه قرارداد نویسی دارند و با داشتن تجربیات فراوان در عرصه پیگیری انواع پروندها در این زمینه، می‌توانند در کمترین زمان ممکن، قراردادهای اختصاصی شما را منعقد کنند.

نوشتن متن قرارداد

عنوان قرارداد

پس از ذکر نام خدا، نوشتن عنوان قرارداد بسیار مهم است. در این بند باید مشخص شود، که چه نوع قراردادی در حال نوشتن است: قرارداد اجاره، قرارداد ساخت و ساز، قرارداد استخدام و…

طرفین قرارداد

در بند دوم مشخصات کامل شناسنامه‌ای و کد ملی هر کدام از طرفین قرارداد، همراه با آدرس کامل منزل و محل کار و نیز شماره تلفن‌های آن‌ها نوشته می‌شود. در صورت تغییر آدرس هر کدام از طرفین، باید سریعاً این امر را اطلاع دهد، تا در پیوست قرارداد ذکر شود. اگر هر کدام از طرفین وکیل یا نماینده‌‎ای به‌جای او تنظیم قرارداد را انجام می‌دهد، باید مشخصات وکیل یا نماینده هم در متن آن درج شود.

موضوع قرارداد

یکی از بندهای مهم در قرارداد، موضوع آن است، که ماهیت کار یا اقدامی که طرفین باید آن را انجام دهند، با ذکر دقیق جزئیات و به‌طور کامل مشخص می‌شود.

مدت زمان قرارداد

یک قرارداد حقوقی و اصولی، دارای مدت زمانی مشخص برای شروع و پایان است. در زمان قرارداد نویسی می‌توان مدت آن را محدود یا نامحدود اعلام کرد. بنابراین تاریخ شروع و پایان را دقیق بنویسید.

مبلغ قرارداد

مبلغ مشخص شده در قرارداد، می‌تواند به‌صورت قطعی یا برآورد باشد. در هر حالتی باید مقدار و نحوه پرداخت و دریافت آن، به‌طور کامل توضیح داده شود. در بیشتر دعاوی حقوقی، اکثر اختلافات بر سر مسائل مالی اتفاق می‌افتد. سعی کنید این بند را بسیار دقیق و محکمه پسند بنویسید. حتی نحوه پرداخت مبلغ را می‌توان در بندی جداگانه نوشت.

شروط و تعهدات:

 

با این آموزش ها قرارداد حرفه ای بنویسید

در هنگام قرارداد نویسی، باید تعهدات هر کدام از طرفین به‌طور دقیق و کامل ذکر شود. هر یک می‌توانند در بند یا ماده‌ای جداگانه، شروط و تعهدات خود را بیان کنند.

همه این مواردی‌که ذکر شد، جزء نکات مهم در قرارداد نویسی است، که ذکر همه آن‌ها برای کاستن از دعواهای حقوقی لازم است. اما در متن قرارداد می‌توان، بندها و ماده‌های دیگری را نیز گنجاند، که بنابر زمینه تخصصی آن‌ها و توافقات طرفین ذکر می‌شود، که شامل: خسارات، حوادث قهری و فورس ماژور، فسخ قرارداد، اختیارات طرفین، محل اجرای قرارداد و انتقال قرارداد می‌باشند.

حوادث قهری و فورس ماژور

یکی از شرط‌های نوشته شده در قرارداد، که به‌دلیل وقوع حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، اغتشاش و سایر حوادث غیرقابل اجتناب، تعهدات قرارداد از طرفین را مختل می‌کند. این حوادث جزء اموری است، که هیچ‌کدام از طرفین مسئولیتی به‌خاطر وقوع آن ندارند.

مرجع حل اختلاف

در صورتی که در میان دو طرف اختلافی به‌وجود بیاید، که به هیچ نقطه مشترکی نرسند و توافقی در مذاکرات آن‌ها حاصل نشود، اصولاً در متن قرارداد مرجعی را با عنوان مرجع حل اختلاف مشخص می‌کنند. این اختلاف میان دو طرف می‌تواند، به‌دلیل نحوه اجرای قرارداد و تفسیر آن باشد. حتی یکی از طرفین، زمانی که معتقد است از جانب طرف دیگر قرارداد تخلفی رخ داده است، می‌تواند به مرجع حل اختلاف مراجعه کند.

چرا باید نسبت به نوشتن قرارداد بسیار دقیق شد و حساسیت به خرج داد؟

اگر روش نوشتن قرارداد حرفه‌ای را می‌دانید، پس خیالتان راحت است، که همه چیز به‌صورت برنامه‌ریزی شده و سازمان یافته انجام می‌گیرد و می‌توانید، با آرامش به‌کار خود بپردازید. اما در غیر این‌صورت، با کوچکترین مشکلی که پیش بیاید، داوری میان دو طرف با مشکلات بسیار زیادی همراه خواهد شد. به‌طوری‌که در بسیاری از موارد، یکی طرفین از رفت آمدهای بی‌نتیجه خسته شده و از حق و حقوق خود صرف نظر می‌کند.

مزایا و فواید نوشتن قرارداد برای افراد مختلف

  • مانع از بروز هر نوع مسئله و اختلافی در آینده میان افراد می‌شود.
  • سبب کیفیت انجام کار و افزایش و بهبود بهره‌وری در کار می‌شود.
  • حفظ روابط کاری به‌طور دائم
  • مانع از اتلاف وقت و موجب حفظ حقوق طرفین می‌شود.
  • کاهش یافتن هر نوع اختلاف و دعواهای حقوقی

باید توجه داشت، که روش نوشتن قرارداد، در زمینه‌های مختلف متفاوت است. نمی‌توان از یک نمونه قرارداد، برای انجام سایر قرارداد نویسی‌ها استفاده کرد. بنابراین برای اینکه قرارداد حرفه‎ای بنویسید، باید از مشاوری کمک بگیرید، که سبب پیشرفت موضوع قرارداد و ایجاد امنیت کاری برای شما شود. در واقع مهارت در نوشتن قرارداد و یادگیری اصول آن، موجب استحکام و پایداری شرکای تجاری و روابط طرفین با یکدیگر می‌شود.

تیم حقوقی متخصص مؤسسه آکادمی کلهر؛ که متشکل از مشاورین حقوقی مجرب است، با انجام آموزش قرارداد نویسی به شما کمک می‌کنند، تا قرارداد حرفه ای بنویسید. شما می‌توانید با مرجعه حضوری به مؤسسه ما در قزوین، یا از طریق وب سایت به‌صورت آنلاین و تلفنی، خدمات مشاوره خود را در زمینه نوشتن انواع قراردادها دریافت کنید. این تیم کارشناس و کارآزموده می‌تواند، شما را در زمینه مشکلات حقوقی که در زمان تنظیم قراردادها به‌وجود آمده است یاری نمایند.مقالات مرتبط:

آموزش انواع قرارداد نویسی در قزوین

نحوه دقیق نوشتن قرارداد کاری 

نکات مهم در قرارداد نویسی  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *