آموزش ثبت شرکت اسباب بازی در قزوین

آموزش ثبت شرکت اسباب بازی در قزوین

شما برای دریافت، آموزش ثبت شرکت اسباب بازی در قزوین می‌توانید؛ از طریق کارگاه‌های آموزشی که از طرف مؤسسه کلهر برگزار می‌شود، اقدام کرده و با کمک این آموزش‌ها و با صرف کمترین هزینه و زمان ممکن، شرکت اسباب بازی خود را ثبت کنید.

از روزگاران قدیم تا به امروز، اسباب بازی وسیله‌ای مناسب برای سرگرمی خردسالان تا نوجوانان بوده است. این محصول برای گروه‌های سنی مختلف، همراه با کاربردهای گوناگون به بازار عرضه می‌شود. مثلاً عروسک‌ها به‌عنوان، پلی برای ارتباط میان کودکان و بزرگسالان شناخته شده‌اند، که این وسیله بازی برای شکوفایی قدرت تخیل و استعداد در کودکان، بسیار مفید و ضروری است. در کشور ایران شورای نظارت بر اسباب بازی‌ها، مقررات و استانداردهای آن را تعیین می‌کنند. در چند سال اخیر طراحی و تولید این وسایل در ایران، رشد و پیشرفت کرده است. در این بحث ما را همراهی کنید، تا انواع ثبت شرکت اسباب بازی و مدارک و مراحل ثبت آن و نیز، مطالبی در مورد ثبت برند اسباب بازی را برای شما توضیح دهیم.

اهمیت یادگیری آموزش ثبت شرکت اسباب بازی

امروزه بسیار از تولید کنندگان عروسک و اسباب بازی‌ها، کارگاه‌های کوچک و بزرگی را راه‌اندازی می‌کنند، که نقش مهمی در رشد کمی و کیفی این محصولات دارد. اما ثبت شرکت برای این منظور، یکی از موارد مهمی است، که این تولید کنندگان از آن غافل هستند. زیرا با طی کردن روال قانونی کارهای ثبت شرکت اسباب بازی، این کسب و کار به‌شکلی قانونی به‌رسمیت شناخته می‌شود، و می‌تواند از مزایای ثبت شرکت، که دولت برای کمپانی‌های ثبت شده در نظر می‌گیرد، مانند شرکت در مناقصات و مزایده‌ها، انواع تبلیغات و بازاریابی، دریافت وام‌های کم بهره دولتی از بانک‌ها، اخذ نمایندگی در خارج از کشور، شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی و… اشاره کرد. معمولاً مجموعه‌های تولید اسباب بازی که بدون مجوز هستند، سریع جریمه شده و باید کار را تعطیل کنند. این مجوز را شورای نظارت بر اسباب بازی صادر کرده، که زیر مجموعه‌ای از کانون فکری کودکان و نوجوانان است، که با نظارت وزارت آموزش و پرورش فعالیت می‌کند.

انواع شرکت‌های مناسب برای اسباب بازی و عروسک‌ سازی

 

آموزش ثبت شرکت اسباب بازی در قزوین

شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود؛ جزء بهترین شرکت‌هایی است، که می‎توان با توجه به نوع فعالیت و هدفی که داریم، برای شرکت اسباب بازی ثبت کرد. مطابق قانون می‌توان، در هر شهری هر نوع شرکتی را برای کار و حرفه خود ثبت کنیم. توصیه می‌شود پیش از اقدام به انجام هر کار، با افراد متخصص و کار بلد در این زمینه حتماً مشورت‌هایی را انجام دهید. ما به شما مشاوره با کارشناسان و متخصصان آکادمی کلهر را در این زمینه پیشنهاد می‌دهیم. این متخصصان داری تجربه‌های زیادی، در زمینه ثبت شرکت اسباب بازی در قزوین، و نیز ثبت برند اسباب بازی در قزوین را دارند، و به‌خوبی شما را راهنمایی خواهند کرد.

 تعریف و بررسی مراحل ثبت شرکت اسباب بازی با مسئولیت محدود

در اکثر نقاط دنیا، برای طراحی ساخت انواع لوازم و وسایل بازی و سرگرمی، برای کودکان و نوجوانان معمولاً، شرکت خود را به‌صورت مسئولیت محدود ثبت می‌کنند. سرمایه مورد نیاز برای این کمپانی کم بوده، و امکان انتشار اوراق سهام برای آن وجود ندارد. این کمپانی به‌منظور انجام فعالیت تجاری میان دو یا چند نفر تشکیل شده و هر یک از این شرکا فقط به‌اندازه سرمایه آوره خود به شرکت، در برابر پرداخت بدهی‌های احتمالی مسئولیت دارند. میزان حق رأی این افراد و سودی که نصیب آنها می‌شود، به‌اندازه سهمی است که در شرکت دارند. ثبت این کمپانی در چند سال اخیر در ایران، از طرف کارآفرینان و صاحبان این حرفه، مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت اسباب بازی با مسئولیت محدود

 • داشتن حداقل دو عضو
 • کپی شناسنامه و کارت ملی برابر با اصل برای همه اعضاء
 • تنظیم اساسنامه، اقرارنامه، شرکت نامه و اظهارنامه
 • داشتن حداقل یک میلیون ریال، به‌عنوان سرمایه اصلی شرکت
 • اخذ مجوز تولید از دبیر خانه شورای نظارت بر اسباب بازی

تعریف و بررسی مراحل ثبت شرکت تولید اسباب بازی به‌صورت سهامی خاص

شرکت سهامی را برای امور مختلفی تأسیس می‌کنند؛ که اسباب بازی و عروسک سازی هم یکی از این موارد محسوب می‌شود. سرمایه این نوع از کمپانی، به‌شکل سهام هم ارزش در می‌آید، نمی‌توان آن را در بورس و اوراق بهادار داد و ستد کرد، ولی به‌راحتی می‌توان آن را واگذار نمود. در ایران برای تأسیس این نوع از شرکت، الزامی برای تهیه سرمایه نقدی وجود ندارد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت اسباب بازی به‌صورت سهامی خاص

 • داشتن حداقل سه عضو و دو بازرس
 • حداقل میزان سرمایه برای تأسیس یک میلیون ریال است، که 35 درصد آن باید به حساب شرکت در بانک واریز شده باشد.
 • مشخصات دقیق و کامل اعضای هیئت مدیره و بازرسان
 • کپی شناسنامه و کارت ملی همه اعضاء
 • تنظیم اساسنامه، اقرارنامه و اظهارنامه
 • گرفتن مجوز برای تولید یا واردات از شورای نظارت بر اسباب بازی

چگونه می‌توان برند یا علامت تجاری را برای اسباب بازی ثبت کرد؟

 

آموزش ثبت شرکت اسباب بازی در قزوین

علامت تجاری یا برند، هر نوع نشانه یا نمادی است، که محصولات و خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم جدا و متمایز می‌کند. این نشانه می‌تواند به‌شکل عدد، لغت، کلمه یا تصویر، اشکال چند بعدی با رنگ‌های گوناگون باشد. برای به‌دست آوردن حمایت قانونی، از برند کار خود باید آن را ثبت کنیم. با ثبت آن هم حمایت قانونی دولت را به‌دست می‌آورید و هم می‌تواند به‌راحتی برای آن تبلیغات کنید، بدون اینکه شرکت یا رقیبی  دیگر بتواند از کار شما کپی‌ برداری کند. داشتن برند برای اسباب بازی اختیاری است، به‌جز در مواردی که دولت داشتن آن را اجباری کرده است. علامت تجاری یا برند باید با شکلی باشد، که به‎راحتی در ذهن مخاطب قرار بگیرد، و ثبت آن باید همراه با مدارک لازم در شهر تهران انجام می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند اسباب بازی

 • اظهارنامه‌ای که از طرف، اداره کل مالکیت صنعتی در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد، باید آن را تکمیل کنند.
 • ده نمونه از علامتی که استفاده می‌شود، همراه با نمونه‌های اضافه
 • داشتن یک کلیشه واضح و خوانا، برای چاپ علامت که ابعاد از ده سانتی‌متر در هر طرف نباید بیشتر شود. اگر برند یا علامت تجاری یک یا چند کلمه باشد، و تصویر یا حرف مخصوصی نداشته باشد، دیگر نیازی نیست متقاضی کلیشه را ضمیمه کند.
 • اگر تقاضای ثبت به‌وسیله وکیل انجام می‌شود، کپی یا اصل گواهی وکالت را به‌همراه داشته باشد.
 • اگر چنین علامتی در خارج ثبت شده باشد، باید گواهی رو نوشته شده از طرف اداره صادر کننده آن به زبان اصلی و نیز گواهی ترجمه شده آن به اداره ثبت ارائه شود.
 • اگر علامت تجاری مشخص کننده امتیاز محصول یک شهر،یک گروه افراد یا یک ناحیه از کشور باشد، ارائه گواهینامه مبنی بر تصدیق استفاده از علامت ذکر شده، از طرف مقامات صلاحیت‌دار مانند فرمانداری، شهرداری، اطاق بازرگانی و… به‌وسیله سازندگان محصول اجباری است.

ثبت شرکت اسباب بازی در ایران، دارای فرایندی شفاف و مشخص است، که باید حتماً مدارک به‌صورت کامل آماده باشند، تا کارها به‌راحتی و بدون فوت وقت انجام شود. هزینه شرکت اسباب بازی، به تعداد شرکاء و میزان سرمایه آنها بستگی دارد، که متخصصان حقوقی آکادمی کلهر، به‌خوبی می‌توانند، آن را برای شما محاسبه کنند. در صورتی که نتوانستید، به کارگاه آموزش ثبت شرکت در قزوین مراجعه کنید، می‌توانید به‌صورت تلفنی و آنلاین، خدمات مشاوره‌ای خود را در زمینه مراحل ثبت شرکت اسباب بازی، و سایر موارد مربوط به آن دریافت نمایید. این مشاوران کارآزموده می‌توانند، حتی با عدم مراجعه حضوری شما به ‌این مؤسسه در شهر قزوین، مراحل ثبت اینترنتی کارهای شرکت اسباب بازی شما را انجام دهند.مقالات مرتبط:

آموزش ثبت شرکت هلدینگ

مشاور رایگان ثبت شرکت

سیر تا پیاز آموزش ثبت شرکت

گارگاه آموزش ثبت انواع شرکت در قزوین

آموزش ثبت شرکت با نکات طلایی و مهم

آموزش ثبت شرکت لوازم تحریر در قزوین 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *